L-am văzut pe Lulu că se îmbrăca. Pe la 8 dimineaţa. Am mustăcit, presupunând că se duce să culeagă câteva narcise de pe margine drumului, aşa cum îi sugerasem, în glumă, cu câteva zile în urmă. Era înnorat. Stătea să plouă. …Deloc plăcut să ieşi din casă în acel moment… O clipă am vrut să-l opresc. Apoi… m-am gândit …








